«

»

Led 24 2013

Print this Příspěvek

Skylink

 Skylink

Skylink je provozovatel satelitního vysílání na území České a Slovenské republiky. Společnost vznikla sloučením české platformy Trade & Technology a slovenské platformy Skylink. Nedávno tyto spojené společnosti oslavily miliontou zaktivovanou kartu. Svou vysokou oblibu si získaly především díky bohaté programové nabídce která byla navíc nabízena zdarma. Od září roku 2012 zavádí společnost servisní poplatek 29Kč na měsíc, který platí všichni uživatelé satelitních kódovacích karet, vyjma uživatelů, jež si zaplatí prémiové kanály.

Skylink karta

Skylink karta

Platforma Skylink nabízí vysílání jak v klasickém SD rozlišení, tak i ve vysokém HD Ready 720p, nebo Full HD 1080p. Vysílání probíhá přes satelit ASTRA na pozicích 19,2°E a 23,5°E a jak již bylo zmíněno je určeno především pro českou a slovenskou veřejnost.

Každá satelitní platforma má svůj kódovací systém, aby zabránila nelegálnímu příjmu programů. Do konce roku 2012 Skylink využívalo satelitního kódování CryptoWorks, které je v současnosti nahrazováno novějším a dokonalejším kódováním Irdeto. Skylink do roku 2010 distribuoval tzv. ICE karty, jež běží jak pod kódovacím systémem CryptoWorks, tak i pod systémem Irdeto. Od roku 2011 jsou distribuovány karty, které běží pouze v satelitních přijímačích s kódovacím systémem Irdeto. Z toho důvodu se začala prodávat přístupová satelitní karta Výměna, která po aktivaci nahradí starou přístupovou kartu, čímž se stává bezcennou.

Po vložení přístupové karty Skylink do přijímače by se měla otevřít kompletní nabídka českých a slovenských programů. Při koupi nové karty Irdeto, nebo Skylink Výměna dostanete zároveň i registrační formulář pomocí kterého si novou kartu zaregistrujete, nebo přeregistrujete a poté odešlete na uvedenou adresu ve formuláři. Pokud by jste tak neučinili, karta bude po dvaceti dnech zablokována a aktivace bude stejně nutná. Další možností je registrace přes internet, kdy si svoji kartu zaregistrujete přes online formulář, nebo telefonicky přímo se Skylink operátorem. Poslední možnost registrace je na specializované pobočce.

Kontakt Skylink:

               Satelitní televize Skylink
P.O.BOX 4
709 00 Ostrava 9
Česká republika
Infolinka: 595 694 310

Permanent link to this article: http://www.satelitnik.cz/skylink/

1 ping

  1. Skylink | SEOčlánek.eu

    [...] Platforma Skylink začala vysílat i ve Full HD kvalitě, což ocení nároční diváci televizních obrazovek. Satelitní vysílání probíhá přes satelity ASTRA, jež jsou umístěny na pozicích 19,2°E a 23,5°E. Obě družice jsou určeny speciálně pro vysílání českých a slovenských programů. [...]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *