«

»

Led 24 2013

Print this Příspěvek

Satelitní přijímače HD

 Satelitní přijímače HDTV

     Dávno už je pryč ta doba, kdy byl do domácností přiváděn analogový signál. Ten je v současnosti nahrazován digitálním signálem, se kterým přišly i satelitní přijímače HD. Ty, jak již název napovídá, umožňují Satelitní přijímač HDpřijímat signál z družic a pomocí dekódovací karty, která se nachází v přijímači signál dekódují a výsledkem je obraz, který vidíme na televizní obrazovce. Ovšem ne všem divákům stačí ke sledování TV klasická kvalita obrazu. Z toho důvodu je v současnosti vysíláno v HD kvalitě, která nadchne nejednoho diváka.

HD vysílání se dělí na dva typy. HD ready, což je rozlišení 1280×720 a jehož označení je 720p, nebo Full HD, kde je dáno rozlišeni 1920x1080px a označení je 1080p. Označení HD kvality je vždy nižší číslo z rozlišení, jež udává počet pixelových řádků.

S kvalitou obrazu satelitních přijímačů HD jsou spjaté i změny obrazu a to jestli má samotný obraz prokládané, či progresivní skenování. Prokládané skenování vykresluje 50 půlsnímků za sekundu, tzn. že se mění jen liché, nebo sudé řádky. Progresivní skenování vykresluje všechny řádky najednou a obraz se v jedné vteřině změní 25krát. Vzhledem k vysoké kvalitě obrazu se na sledování sportovních pořadů vyplácí pouze HD ready a na sledování ostatních pořadů (filmy, seriály, dokumenty) se doporučuje Full HD kvalita.

Satelitní přijímač HD – digitální příjem

Typ přijímaného signálu již není dávno analogový, nýbrž digitální. Výhoda digitálního vysílání je především bezchybná kvalita obrazu a možnost vysílání v již zmíněné HD kvalitě. S digitálním obrazem u satelitního přijímače HDTV nehrozí žádný šum, nebo zrnění obrazu. Jedinými „kazy obrazu“ může být například čtverečkování obrazu, nebo úplný výpadek sledovaného programu. To bývá nejčastěji zapříčiněno slabým signálem, nebo velmi špatným počasím.

Díky vysílacímu formátu, jenž je 16:9 si užijete sledování každého pořadu nejen díky širokoúhlému obrazu ale hlavně díky špičkové kvalitě, která vás vtáhne do děje. Výhodou je i podpora Full HD a HD ready a velkokapacitních Blue-ray médiích.

Pro sledování obrazu v nejvyšší kvalitě musíte vlastnit HD satelitní přijímač a televizi, která tento příjem podporuje.

Permanent link to this article: http://www.satelitnik.cz/satelitni-prijimace-hd/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *